CZY ZAMAWIAJĄC PROJEKT DOMU WARTO KORZYSTAĆ Z KONSULTACJI ARCHITEKTONICZNEJ DOTYCZĄCEJ ZAPLANOWANIA ŚCIEŻEK, PODJAZDU, TARASU?

Występując o pozwolenie na budowę projektant zaproponuje w zagospodarowaniu działki podstawowy układ terenu utwardzonego podjazdu i dojścia. Temat wart jest jednak głębszego zastanowienia i rozwinięcia w późniejszym etapie realizacji.

 

Otoczenie

Tak jak ważne jest funkcjonalne rozplanowanie wnętrza naszego domu, tak i otoczenie czyli zewnętrze nie może zostać pominięte. Prawidłowy układ ścieżek, podjazdu, odpowiedni rodzaj nawierzchni, kolorystyka może być przedmiotem konsultacji lub też projektu, który połączony z doborem zieleni będzie cieszyć przy każdym spojrzeniu w stronę ogrodu. Każdy dom odwzorowuje indywidualne upodobania inwestora. Z pewnością chciałby on, aby wykonane zagospodarowanie współgrało z budynkiem mieszkalnym, wydobywało i podkreślało jego walory. Ścieżki mogę być wyraźne i zdecydowane lub też ukryte w zieleni. Mogą przyjąć kształty geometryczne, wyznaczone w terenie lub też obłe i wijące się. Można je połączyć z zaprojektowaniem ogrodzenia i małą architekturą.

Nawierzchnia

Wybór rodzaju nawierzchni w postaci kostki, płyt granitowych, betonowych czy może elementów drewnianych będzie wpływało na całe otoczenie. Można wybierać materiały naturalne jak i imitację. Warto dowiedzieć się jakie będą zalety oraz wady branych pod uwagę produktów oraz to jak będą się zachowywać pod wpływem czynników zewnętrznych i upływu czasu. Ważnym aspektem jest kolorystyka i faktura, to czy zdecydujemy się na jednorodność, czy też ważne będzie podkreślenie pewnych elementów poprzez dołożenie różnorodności. Wybór jest ogromny i tematów do rozwiązania wiele. Można radzić sobie samemu jednak warto korzystać z podpowiedzi profesjonalisty na każdym etapie realizacji.

Projektant swoją ogromną wiedzą techniczną i poczuciem estetyki powinien we właściwy sposób wydobyć wszystko to czego oczekujemy. Funkcjonalnie zaprojektowany podjazd będzie zadowalał kierowcę, a ścieżki ogrodowe wydzielą strefę zabawy dla dzieci, miejsce upraw ogrodowych, strefę gospodarczą i tą przyziemną oraz strefę relaksu i wypoczynku. Połączy ze sobą elementy. Pomyślmy o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *