Dodaj do ulubionych | Mapa strony

Projekty domów jednorodzinnych

Wybuduj swoje marzenia z naszymi projektami

(71) 784 39 36

Zadzwoń do nas
Nasza strona na Facebooku

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest adaptacja projektu?

Adaptacja gotowego projektu domu polega na odpowiednim umiejscowieniu budynku na działce. Wymaga to wrysowania budynku na mapę do celów projektowych, zgodnie z wymogami prawa budowlanego oraz zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego lub zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu przez uprawnionego architekta. Dodatkowo należy dostosować fundamenty budynku do lokalnych warunków gruntowych oraz przystosować konstrukcję budynku do odpowiednich stref klimatycznych (jeżeli istnieje taka potrzeba). Konieczne również będzie zaprojektowanie przyłączy mediów do budynku. Całość tak przygotowanej dokumentacji tzw. projekt zagospodarowania terenu, uzupełnionej o uzgodnienia, oświadczenia (w tym zapewnienie mediów) i informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia stanowi podstawę do ubiegania się o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Co zawiera projekt?

Kompletna dokumentacja, którą Państwo zamawiacie składa się z czterech egzemplarzy projektu pełnobranżowego, w skład którego wchodzi:

- część architektoniczna wraz z rysunkami elewacji, rzutami kondygnacji, rzutami dachu i więźby dachowej, przekrojami, zestawieniem stolarki okiennej i drzwiowej oraz opisem;

- część konstrukcyjna z wynikami obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, z rzutami fundamentów, stropów oraz opisem;

- część instalacyjna tj. instalacje wewnętrzne: elektryczne, gazowe, c.o. oraz wodno-kanalizacyjne.

Do każdej dokumentacji dołączamy uprawnienia wszystkich projektantów i ich aktualne wpisy do izb branżowych.

Czy istnieje możliwość wymiany projektu na inny?

Istnieje możliwość jednokrotnej wymiany projektu zakupionego w Pracowni Projektowej HB Studio na inny z jej oferty, przy czym wymianę należy zgłosić do biura pracowni w terminie do 60 dni kalendarzowych od daty zakupu projektu. Wymieniany projekt musi być przesłany do pracowni z kopią faktury zakupu w stanie nienaruszonym, kompletny, bez widocznych uszkodzeń, nie może nosić śladów skreśleń, wpisów, pieczątek, notatek, itp., nie może nosić śladów kopiowania dokumentacji. Projekt niespełniający powyższych warunków nie zostanie przyjęty do wymiany. Wszystkie koszty związane z wymianą projektu na inny ponosi klient.

W przypadku wymiany projektu na droższy klient zobowiązany jest do uregulowania różnicy. W przypadku wymiany projektu na tańszy różnica nie jest zwracana.

Czy macie państwo dodatki do projektów?

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy możliwość zakupu pakietu dodatków do większości naszych projektów domów. Dzięki temu jeszcze łatwiej będą mogli Państwo dostosować projekt do własnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy listę dodatkowych projektów uzupełniających:

 

1. Projekt Instalacji solarnej:

Dzięki zastosowaniu instalacji solarnej zmienia się energię słoneczną na cieplną. Kolektory słoneczne (solary) najczęściej instaluje się na dachu budynków lub bezpośrednio na ziemi. Najczęściej instalacje solarne znajdują zastosowanie do podgrzewania wody użytkowej. Pozwala to rocznie zaoszczędzić nawet do 60% energii potrzebnej do podgrzewania wody.

cena: 250,00 zł brutto

 

2. Projekt pompy ciepła:

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które dostarcza energię ze źródeł naturalnych. Pobiera określoną ilość energii cieplnej z obszaru o niższej temperaturze (np. gruntu, powietrza, wody gruntowej) do  górnego źródła ciepła o wyższej temperaturze, które stanowi system grzewczy budynku., ciepła woda użytkowa, ogrzewanie podłogowe, czy grzejnikowe.

cena: 369,00 zł brutto

 

3. Projekt wentylacji mechanicznej:

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej uzyskujemy mniejsze koszty ogrzewania. System rekuperacji zapewnia również stały dostęp świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

cena: 615,00 zł brutto

 

4. Kosztorys:

Aktualny kosztorys pozwala zaplanować koszty realizacji inwestycji.

Cena: 246,00 zł brutto

 

Zamówienia można składać pod numerem telefonu 71 784-39-36, wówczas zostaną Państwo poinformowani o czasie realizacji dodatkowego pakietu.

* Zastosowanie dodatkowych instalacji może mieć wpływ na konieczność dokonania zmian w projekcie katalogowym.  Dodatkowe pakiety instalacji są wykonywane jako usługa i nie podlegają zwrotowi oraz wymianie.

Czy mogą państwo podać adresy zrealizowanych domów?

Klienci, którzy zakupili u nas dokumentację projektową bardzo rzadko informują nas o miejscach realizacji swoich domów. W związku z powyższym nie dysponujemy adresami zrealizowanych domów.

Czy w projekcie można wprowadzać zmiany?

W projekcie można wprowadzać zmiany. Projektant, który dokonuje adaptacji projektu może za zgodą autora zmienić w projekcie:

 • wymiary fundamentów wynikające z dostosowania obiektu do warunków gruntowych
 • wymiary przekrojów lub rozstawu elementów więźby dachowej wynikające z dostosowania
  budynku do strefy śniegowej i wiatrowej
 • rodzaj stropów z zachowaniem układu konstrukcji
 • warstwy ścian zewnętrznych, przy zachowaniu dopuszczalnego współczynnika
  przenikalności cieplnej i obowiązujących norm budowlanych
 • kąt nachylenia dachu do 5 stopni (należy zwrócić uwagę na nośność elementów więźby dachowej)
 • instalacje wodno-kanalizacyjną, gazową, CO, elektryczną - przy zachowaniu obowiązujących norm
 • materiały wykończeniowe: posadzki, tynki, dachówki, izolacje cieplne i przeciwwilgociowe, przy zachowaniu niezbędnych parametrów wytrzymałości (szczególnie dla zmiany pokrycia dachowego) oraz parametrów przenikania ciepła
 • kolorystykę elewacji, detale dekoracyjne, kształt tarasów i podjazdów
 • lokalizację, ilość i kształt okien oraz drzwi, również drzwi garażowych
 • rozwiązania funkcjonalne wewnątrz budynku
 • przesunąć lub zlikwidować ściany działowe
 • wprowadzić częściowe lub całkowite podpiwniczenie budynku - przy zachowaniu poziomu posadzki parteru na wysokości nieprzekraczającej 50 cm ponad poziom terenu projektowanego.

Zgoda na zmiany, które nie zostały wymienione wyżej może zostać wydawana na indywidualne życzenie inwestora lub osoby dokonującej adaptującej projektu.

Wszystkie wprowadzone zmiany, powinny być naniesione w dokumentacji projektowej trwałą techniką graficzną w kolorze czerwonym lub dołączone jako aneks do projektu oraz podpisane przez osobę uprawnioną, dokonującą adaptacji.

Jak zamówić projekt?

Zamówienia projektu można dokonać:

 • telefonicznie dzwoniąc lub wysyłając faks na numer 71 7843936;
 • telefonicznie dzwoniąc na numer 502 133 157;
 • pisząc do nas e-mail na adres: biuro@hbstudio.pl;
 • wypełniając formularz zamówienia który znajduje się na naszej stronie internetowej.

Przy zamawianiu projektu prosimy Państwa o podanie:

 • imienia i nazwiska (bądź nazwy firmy;
 • ulicy, numeru domu, kodu pocztowego i miejscowości;
 • w przypadku firm numeru NIP;
 • dokładnego adresu wysyłki, jeżeli jest inny niż dane do faktury;
 • telefonu kontaktowego;
 • nazwy zamawianego projektu domu i jego wersji;
 • listę ewentualnych zmian w projekcie, na które nasza pracownia wystawi bezpłatną zgodę.

Projekty wysyłane są do Państwa przesyłką kurierską lub pocztą priorytetową za pobraniem, pod wskazany adres. Koszty przygotowania i przesyłki projektu ponosi nasza pracownia. Możliwy jest również osobisty odbiór projektu, który należy wcześniej z nami uzgodnić.

UWAGA !

Zamówienia bez podanego kontaktowego numeru telefonu nie będą realizowane.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

Sprawdź nasze publikacje

Tagi

alarm domowy

zakup działki

okna

dachówki

projekty domów

wykończenie domu

projekty domów jednorodzinnych

marysia

iskierka

projekty hbstudio

pracownia projektowa

oliwka

domy parterowe

Nasi partnerzy